319 PRINCETON AVE

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3709-75-P-1

$40 710
Assessed Value
$141 340
Market Value
Annual Tax
$15 710
Taxable Value
Ownership
OwnerWOOD, BRITTANY
Mailing Address319 PRINCETON AVE MELBOURNE FL 32901
Property Details
Year Built1958
Living Area1 567 sq ft
Lot Size9 148 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 000
Just (Market) Value$141 340
Assessed Value$40 710
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 710